Tukaj živimo
literaturo.

Ljubljana je eno od 63 svetovnih Unescovih mest literature.

  • Dogodki | Sob, 8.3.2025 | 11.00

Brezplačen sprehod po ženski literarni Ljubljani ob 8. marcu / sobotaLiterarni sprehod

Ob 8. marcu pisarna Ljubljana, Unescovo mesto literature, vabi na sprehod po ženski literarni Ljubljani! Sprehod je brezplačen, prijave so obvezne.

Ob Dnevu žena v sodelovanju z zavodom Urbana vrana vabimo na brezplačno kulturno-turistično turo, posvečeno ženskam v književni umetnosti. Skozi življenja in dela (tudi sodobnih) slovenskih avtoric se bomo sprehodili v soboto, 8. marca. Zberemo se ob 11.00 na Bregu 10, tura traja 2 uri.

Zakaj ženska literarna tura? Zato, ker jo potrebujemo! Ljubljana tudi na ta način izpolnjuje eno od svojih zavez – širiti in promovirati vrhunsko domačo literaturo in bralno kulturo ter lajšati dostop do književnega ustvarjanja.

V Ljubljani je živelo in pisalo veliko avtoric. V tem mestu so delale, ustvarjale, se zabavale, zbolevale, se borile in umirale. A čeprav so jo zaznamovale s svojo prisotnostjo in umetnostjo, je za njihovimi življenji ostalo relativno malo obeležij. Ozrite se naokoli. Ni veliko ulic v središču Ljubljane, ki se imenujejo po avtoricah. Prav tako ne mrgoli spomenikov, ki spomnijo nanje.
Spomin nanje in na njihova dela bomo obudili na sprehodu po literarni Ljubljani, dotaknili pa se bomo tudi del sodobnih avtoric.

Posameznega sprehoda se lahko udeleži največ 23 ljudi, zato vas prosimo, da se, če vas sprehod zanima, prijavite čim prej!
 
Vstopnice: Sprehod je brezplačen, obvezne prijave!
Kupi vstopnico