Tukaj živimo
literaturo.

Ljubljana je eno od 53 svetovnih Unescovih mest literature.

  • Dogodki | Čet, 13.3.2025 | 20.00

Fabulin literarni večer: Dora ŠustićLiterarni večer

Tretji Fabulin literarni večer bo tudi obiskovalcem v Ljubljani predstavil izjemno hrvaško pisateljico, scenaristko in filmsko ustvarjalko Doro Šustić, ki je s svojim literarnim prvencem Psi osvojila kritike in občinstvo. V svojih delih raziskuje intimne odnose, notranje konflikte in hrepenenje sodobne mlade generacije, pri čemer mojstrsko razkriva čustvene globine in boleče življenjske izkušnje.

Roman Psi pripoveduje o mladi protagonistki, ki zapusti domačo Reko in odide na študij v Prago, kjer se zaplete v odnos s turškim fotografom, zaznamovanim z bolečo preteklostjo. Avtorica skozi njuno zgodbo raziskuje meje med ljubeznijo, izgubo, bolečino in psihološko odvisnostjo ter brez olepšav razkriva trenutke notranje razklanosti in samodestruktivnosti. S poetično in surovo pripovedjo odpira vprašanja o razpetosti med materialnim obiljem in duhovno praznino, emancipacijo in ranljivostjo, ter pokaže, kako omejitve telesa in duha oblikujejo našo pot.

Dora Šustić je hitro postala eden izmed najbolj obetavnih glasov hrvaške literature. Njen roman Psi je prejel nagrado Drago Gervais za najboljši rokopis in bil nominiran za več prestižnih literarnih nagrad, kar izpričuje njegovo pomembnost za regionalni literarni prostor.
Vstopnice: Brezplačne vstopnice